Skarpety


Mamy w ofercie trzy rodzaje nurkowych skarpet: z Polartec Aquashell i z Powerstretch Pro i Navy.
SKARPERY Z POWER STRETCH PRO są cieńsze i bardziej miękkie. Dobrze przylegają, nie uciskają i nie zsuwają się. Mają gładką i mocną powierzchnię. Nie przesuwają się przy zakładaniu suchego skafandra. Power Stretch utrzymuje właściwy mikroklimat skóry i nawet mokry wydaje się ciepły. Łatwo się pierze, szybko schnie. Nie śmierdzi. Skarpety nie odkształcają się nawet przy długim użytkowaniu.
Takie skarpety są uniwersalne. Nie zwijają się i nie uwierają. Można je z powodzeniem nosić też do kaloszy czy górskich butów, a nawet posiedzieć w nich przed telewizorem. Nie mają żadnych uciskających i blokujących przepływ krwi gumek. O ich elastyczności decyduje doskonały bardzo rozciągliwy materiał
SKARPETKI  NAVY- WALONKI. Wyjątkowo elastyczne, otulają stopy nie krępując ich. Amortyzują każdy krok. Materiał odprowadza wilgoć daleko od skóry i pozwala jej swobodnie oddychać. Walonki znakomicie nadają się do nurkowania, są bardzo ciepłe, doskonale trzymają się nogi i pozwalają na wygodne zakładanie i zdejmowanie suchego skafandra. Można je też nosić do zwykłych butów- o ile oczywiście jest w nich odpowiednio dużo miejsca. Dzianina ma grubość ok. 8 mm i prawie się nie płaszczy pod naciskiem. Bardzo szybko schnie.
SKARPETY Z AQUASHELL to jeszcze bardziej techniczny produkt. Aquashell to trójwarstwowy laminat, gdzie pomiędzy miękką wewnętrzną warstwę, a odporną i śliską warstwę zewnętrzną wklejono wiatroszczelną i oddychającą membranę. Skarpeta utrzymuje stopę suchą, odprowadzając wilgoć z potu na zewnętrzną powierzchnię membrany. Nawet podczas nacisku wilgoć nie może wrócić i stopa jest sucha i ciepła.
Aquqshell jest odporny i trwały, łatwo się pierze (ale nie w pralkach bąbelkowych, zniszczyłyby membranę), szybko schnie. Nie śmierdzi. Jest elastyczny i miękki. To wygodne, dobrze przylegające skarpety. Łatwo się na nie zakłada suchy skafander. Nie mają żadnych uwierających, czy blokujących swobodny przepływ krwi gumek. Są cieplejsze od Power Stretchu Pro. Wszystkie nasze skarpety są szyte płaskimi szwami.