Ocieplacz Tropikalny


Ocieplacz Tropikalny z materiału Powerstretch jest mięsisty, lekki, bardzo elastyczny i gładki. Doskonale przylega do ciała, przez to raz ogrzana warstwa powietrza pozostaje na swoim miejscu, co czyni go nieporównywalnie cieplejszym w stosunku do innych materiałów o tej samej gramaturze. Również wilgoć jest odciągana od ciała zanim zdąży połączyć się w krople i rozprowadzana po zewnętrznej powierzchni materiału, tak, że nawet mokry wydaje się suchy. Można go prać w pralce. Po odwirowaniu schnie błyskawicznie. Nie nabiera przykrych zapachów.

Ocieplacz Tropikalny występuje w dwóch wersjach, jedno i dwuczęściowej. Jest bardzo starannie skonstruowany. Stójka o dobrze dobranej wysokości znakomicie dogrzewa szyję, ale nie koliduje z uszczelnieniem suchego skafandra. W wersji dwuczęściowej przedłużony tył bluzy chroni plecy przed zimnem. Nawet fikając koziołki pod wodą, przy pozbywaniu się powietrza z butów i nogawek suchego skafandra, mamy pewność, że koszulka nie podwinie się i nie odsłoni pleców. Dodatkowo spodnie maja wysoki stan i regulowaną w pasie gumę. Po założeniu ich na bluzę, korzonki i nerki osłania podwójna warstwa materiału. Jednoczęściówka jest najlepszym rozwiązaniem do nurkowania w jaskiniach ze speleologicznym dojściem do miejsca nurkowania. Sprawdza się równie dobrze jako wnętrze do kombinezonu jaskiniowego, więc nie trzeba się z niego przebierać.

Ocieplacz Tropikalny wystarczy jako jedyna izolacja pod skafandrem kiedy jest bardzo ciepło. Przyda się również jako dodatkowa, docieplająca warstwa pod ocieplacz na długie zimne nurkowania.

Ocieplacz Tropikalny nie wymaga stosowania pod spód żadnej bielizny. Sam doskonale spełnia jej funkcję. Wersja dwuczęściowa doskonale sprawdzi się po nurkowaniu, do biegania czy na narty. Ci, którzy lubią jednoczęściowe ubrania mogą czuć się lepiej w overallu. Ma podobną konstrukcję stójki jak bluza, jest wyposażony w dwa zamki. Pierwszy umożliwia założenie, a drugi wygodne skorzystanie z toalety. Podobnie jak w innych modelach tu również Paniom proponujemy model damski, a osobom niewymiarowym (niedrogie szycie na miarę).