Kolekcja Nurkowa


Od bardzo wielu lat robimy ciepłą bieliznę (po angielsku zgrabnie nazywaną first layer) do różnych, bardzo trudnych warunków. Takim specyficznym, bardzo wymagającym środowiskiem jest też wnętrze suchego skafandra nurkowego. Wydawałoby się, że kiedy jest bardzo zimno, wystarczy założyć grubszy ocieplacz, ale takie rozwiązanie ma dużo wad. Tradycyjne ocieplacze, nawet jeśli są wykonane z oddychającej tkaniny z membraną, żeby zapewnić odpowiednią izolację, muszą być bardzo grube (potrzebna jest ocieplina o gramaturze ok 400 g/m2), a to nie wszystko, bo sporo waży też jego zewnętrzny materiał) . Do tego trzeba założyć też bieliznę termoaktywną. Zestaw o takiej grubości nie pozwala swobodnie się ruszać. Człowiek robi się sztywny jak kukła.
Nasza idea jest inna. Dbamy o to, aby poza ochroną termiczną zapewnić również maksymalną wygodę. Nasze ocieplacze są bardzo elastyczne, świetnie przylegają (nie krępując ruchów), pomiędzy nimi a ciałem nie pozostają puste przestrzenie do ogrzania i do dociążenia balastem. Wszystkie używane przez nas materiały, zarówno te do produkcji bielizny jak i ocieplaczy doskonale spełniają zadania stawiane bieliźnie termoaktywnej. Dzięki temu nie ma potrzeby stosowania dodatkowej warstwy przy ciele. Przylegająca konstrukcja wydajnie odbiera pot. Materiały odciągają wilgoć w sposób kapilarny. To wymaga dobrego kontaktu z ciałem – jeśli ocieplacz jest luźny, skóra pozostanie mokra. Dopasowanie ubrania traktujemy bardzo poważnie. Paniom o kobiecych kształtach proponujemy linię ocieplaczy damskich – dobrze skonstruowany kształt nie płaszczy biustu i przylega na całym ciele. Osobom niewymiarowym proponujemy szycie na miarę. Ta usługa nie jest droga, a pozwala na pełne wykorzystanie zalet materiałów. Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości w doborze rozmiaru piszcie lub dzwońcie. Możemy dopasować indywidualnie nawet takie drobiazgi jak rękawiczki.
To co dotyka bezpośrednio ciała w największej mierze odpowiada za komfort. Poświęciliśmy mnóstwo czasu na dopracowanie nawet niewidocznych szczegółów, tak żeby mieć absolutną pewność, że Kwark Was nie zawiedzie. Mamy własne studio projektowe. Używamy specjalistycznych maszyn, dzięki czemu szwy są płaskie i bardzo trwałe, stosujemy najlepsze, wielokrotnie testowane materiały. Testujemy każdy produkt.